Charakterystyczny budynek wybrali kętrzyńscy strażacy do ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych w dniu 12 października br. Tym razem "pożar wybuchł"  w siedzibie Sądu Rejonowego w Kętrzynie.

Pożar wybuchł w jednym z pomieszczeń na III kondygnacji budynku. Po alarmie sygnalizacji pożarowej w budynku rozpoczęła się ewakuacja pracowników i petentów. Ten element ćwiczeń był bardzo ciekawy ze względu na ewakuację osób z obiektu,  również tych podczas rozpraw na wokandach. Cała ewakuacja przebiegła sprawnie, niestety podczas weryfikacji ilości osób okazało się, że brakuje jednej z pracownic sądu. Do akcji wkroczyli kętrzyńscy strażacy, którzy podjęli stosowne działania ratowniczo-gaśnicze, w tym lokalizację i ugaszenie pożaru, odnalezienie i ewakuację osoby poszkodowanej oraz udzielenie pomocy medycznej.

Po przeprowadzonych ćwiczeniach kętrzyńscy strażacy mieli możliwość zapoznania się z obiektem sądu, a dowództwo jrg omówiło przebieg ćwiczeń wspólnie z kierownikami Wydziałów Sądu Rejonowego w Ketrzynie.

/tekst i zdjęcia: mł. bryg. Szymon Sapieha/