12 października mrągowscy strażacy ćwiczyli działania gaśnicze i ewakuacyjne w bursie międzyszkolnej  przy ul. Mrongowiusza. Na otrzymane zgłoszenie o silnym zadymieniu w kuchni na pierwszym piętrze oraz o zagrożonych 30 uczniach w tym skrzydle, natychmiast zadysponowano dwa samochody gaśnicze oraz podnośnik hydrauliczny z koszem ratowniczym.

Ewakuacja przebiegła szybko i sprawnie, gdyż została przeprowadzona przez nauczycielkę pełniącą dyżur w tym dniu w internacie. Wszyscy mieszkańcy zostali ewakuowani na boisko szkolne przed przybyciem straży pożarnej. Nam strażakom pozostało jedynie spenetrowanie pomieszczeń internatu i zlokalizowanie źródła zadymienia. W tym celu w kuchni internatu została specjalnie dla potrzeb ćwiczenia włączona maszyna służąca do wywołania niegroźnego dla zdrowia zadymienia. To ona spowodowała wszczęcie alarmu i ewakuację. Ćwiczeniom przyglądał się i nadzorował ich przebieg asp. sztab. Grzegorz Dziobak.

/opracował: st. asp. J. Szefer, zdjęcia: asp. sztab. G. Dziobak/