W sobotę, 8 października w mrągowskiej komendzie straży pożarnej odbyły się wspólne ćwiczenia strażaków zawodowych oraz strażaków ochotników z Warpun.

Ćwiczenia swoim zakresem obejmowały:

1/ zapoznanie z samochodami gaśniczymi i ratownictwa drogowego,

2/ zapoznanie ze sprzętem ratownictwa technicznego,

3/ wspólne ratownicze działania z użyciem poduszek podnoszących,

4/ zaimprowizowanie wypadku drogowego z osobą poszkodowaną/unieruchomioną w samochodzie osobowym,

5/ działania gaśnicze prowadzone z podnośnika hydraulicznego o maksymalnym wysięgu 25 metrów.

W zaimprowizowanym wypadku drogowym strażacy przećwiczyli możliwości wykonania przy uzyciu sprzetu hydraulicznego dostępu do osób poszkodowanych, sposoby ewakuacji poszkodowanego z pojazdu uszkodzonego. Przećwiczyli również udzielanie pomocy medycznej poszkodowanemu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z działań gaśniczych z użyciem podnośnika hydraulicznego. Strażacy ochotnicy mogli sprawdzić swoje predyspozycje do pracy na wysokości. Ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem i omówieniem poruszanych zagadnień.

/opracował: st. asp. J. Szefer, zdjęcia mł. ogn. I. Bagiński/