W dniach 28-30 września br. w KP PSP w Węgorzewie zostało przeprowadzone szkolenie z obsługi sonarów: holowanego CM2i dookólnego MS1000.

Organizatorem szkolenia była Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie. Zajęcia przeprowadziła Firma NHN Polska s siedzibą w Katowicach. Głównym wykładowcą był zaprzyjaźniony z nami kmdr por. dr inż. Dariusz Grabiec z Akademii Marynarki Wojennej.

W szkoleniu, które zostało zrealizowane w obiektach KP PSP Węgorzewo /część teoretyczna/ oraz na akwenach Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich wzięło udział 20 strażaków-ratowników z Węgorzewa, Giżycka, Olsztyna, Mrągowa oraz Poznania.

W ocenie prowadzącego szkolenie poszczególne zespoły sonarowe są bardzo dobrze przygotowane do prowadzenia działań z wykorzystaniem technicznych środków poszukiwawczych /sonarów/ i mogą być stawiane za wzór do naśladowania, i to nie tylko na terenie naszego kraju, ale także poza jego granicami.

/tekst oraz zdjęcia: st. kpt. Zbigniew Jarosz – rzecznik prasowy KW PSP w Olsztynie/.