W dniach 28-30 marca br. strażacy z JRG nr 2 w Morągu przeprowadzili ćwiczenia taktyczno–bojowe na obiekcie dworca PKP w Morągu.

Podczas symulowanego pożaru w kotłowni znajdującej się w piwnicy dworca, strażacy przećwiczyli elementy taktyki ratowniczo-gaśniczej oraz  ewakuację dwóch osób poszkodowanych poza strefę zagrożenia. Z dworca ewakuowani zostali podróżni, a strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego udzielili pomocy poszkodowanym. W czasie ćwiczeń policja oraz straż miejska zabezpieczyły teren  działań przed dostępem osób postronnych. Przybyłe na miejsce ćwiczeń pogotowie energetyczne odłączyło zasilanie energetyczne obiektu, a pracownik  pogotowia gazowego zakręcił zawór główny przyłącza gazu ziemnego. W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy z JRG PSP Morąg, Wojskowej Straży Pożarnej oraz OSP Żabi Róg.

/oprac: asp. sztab. Z. Jankowski, st. kpt. Piotr Wlazłowski/