W środę, 2.03.2011r., na terenie aeroklubu elbląskiego /Elbląg ul. Lotnicza/ odbyło się praktyczne szkolenie z wykorzystaniem śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego /LPR/ Eurocopter EC 135.

W szkoleniu uczestniczyli strażacy Państwowej Straży Pożarnej z: KM PSP w Elblągu, KP PSP w Iławie, KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim, KP PSP w Braniewie - łącznie 25 strażaków. Oprócz osób odpowiedzialnych za szkolenie z KW PSP w Olsztynie, w szkoleniu uczestniczył również Komendant Miejski PSP w Elblągu - bryg. Tomasz Świniarski.

Strażacy przećwiczyli sprowadzanie jednostki latającej na wyznaczonym lądowisku /znaki gestowe/ oraz zapoznali się z parametrami i wyposażeniem śmigłowca ratowniczego. To pierwsze szkolenie praktyczne, w którym uczestniczyli braniewscy strażacy z KP PSP. Kolejne grupy (30 osób) będą przeszkolonae w jeszcze w marcu. Ponadto zajęcia szkoleniowe teoretyczne realizowane są również dla strażaków ochotników z jednostek OSP będących w krajowym systemie ratowniczo–gaśniczym. Strażacy ochotnicy również praktycznie będą realizowali szkolenie i zapoznają się ze śmigłowcem LPR.

/kpt. I. Ścibiorek/