Korzystając ze sprzyjającej pogody, strażacy z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej PSP w Braniewie przeprowadzili cykl szkoleń z zakresu wykorzystania walorów technicznych podnośnika hydraulicznego SHD 25.

Ćwiczenia przeprowadzono na placu wewnętrznym JRG. Poszczególne zmiany przećwiczyły transport poszkodowanego na noszach typu deska z wykorzystaniem uchwytu transportowego montowanego na koszu podnośnika. Dodatkowo sprawdzono możliwość zasilania agregatu prądotwórczego,  które dociera do kosza ratowniczego oraz sprawność urządzeń elektrycznych zasilanych po sprawieniu podnośnika na wybranej wysokości. Kolejnym elementem, który ćwiczyli strażacy–ratownicy było wykorzystanie drabiny aluminiowej znajdującej się z boku podnośnika do wejścia i zejścia z obiektu. Strażacy ćwiczyli rozkładanie konstrukcji drabiny na ramieniu pomocniczym podnośnika oraz elementów konstrukcyjnych ułatwiających wychodzenie znajdujących się w koszu podnośnika. Kolejne zaplanowane ćwiczenia to wykorzystanie walorów technicznych łodzi ratowniczej płaskodennej – Frog 420.

/kpt. I. Ścibiorek/