16 stycznia 2011 roku, w świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach, zostało przeprowadzone szkolenie strażaków-ratowników jednostek OSP z KSRG. Celem szkolenia było zapoznanie kolegów ochotników z zakresem współdziałania z SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Moduł szkoleniowy obejmował zajęcia teoretyczne oraz praktyczną znajomość znaków gestowych. Ponadto, strażacy zapoznani zostali z zasadami wyznaczania i oznakowania wokażdej porze dnia i nocy miejsc na lądowisko. Zajęcia przeprowadził instruktor specjalistycznej grupy wysokościowej  - funkcjonariusz olsztyńskiej Komendy Miejskiej PSP. W zajęciach udział brało 20 strażaków z 7 jednostek OSP KSRG.

/fot. i tekst: asp. sztab. Stanisław Dąbkowski - kierownik sekcji operacyjnej KP PSP/.