Dnia 16.11.2010 r., tuż pogodzinie 9.00, do stanowiska kierwoania PSP w Bartoszycach wpłynęła informacja o pożarze w pomieszczeniu kuchennym budynku użytkowanym przez Straż Graniczną.

stra zacy zastali dużye zadymienie w pomieszczeniach socjalnych w piwnicy budynku. Po ewakuacji pracowników, przeprowadzonej jeszcze przed przyjazdem strażaków, okazało się, iż brakuje dwóch  funkcjonariuszy SG. Roty wprowadzone do strefy powstania pożaru, w dużym zadymieniu odszukały i ewakuawały na zewnatrz dwie poszkodowane osoby, którym niezwłocznie udzielono pierwszej kwalifikowanej pomocy.

TO TYLKO EPIZOD ĆWICZEŃ  straży pożarnej, placówki straży granicznej i administratora obiektu. Ćwiczenia były okazją dla SG i administratora obiektu do przeprowadzenia ewakuacji z budynku, sprawdzenia zadziałania instalacji sygnalizacji pożaru oraz automatycznego systemu oddymienia i przewietrzenia budynku /klap dymowych/. W ćwiczeniach, w ramach współnych porozumień i koncentracji gminnej jednostek KSRG miasta i gminy Bartoszyce, udział wzieły: OSP Bezledy, OSP galiny, OSP Wojciechy, OSP Łabędnik, OSP nalikajmy, OSP Rodnowo, OSP Bartoszyce, Straż Graniczna, administrtor obiektu.

/zdj. i tekst: asp.sztab. Stanisław Dąbkowski - kierowniksekcji operacyjno-szkoleniowej KP PSP/