30 września na obwodnicy Ełku doszło do tragicznego w skutkach wypadku autokaru wiozącego 20 pasażerów i trzech samochodów osobowych. Taki scenariusz na początku września został opracowany na potrzeby corocznych ćwiczeń Komendanta Powiatowego PSP w Ełku.

W czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych – silne opady deszczu i mgła ograniczająca widoczność do kilkudziesięciu metrów kierujący samochodem osobowym w czasie manewru wyprzedzania wymusza na kierowcy autobusu zjechanie na przeciwległy pas. W wyniku tego manewru dochodzi do czołowego zderzenia, po czym autobus wpada do rowu. Na uszkodzone pojazdy wpadają następne dwa auta osobowe. W wyniku tego wypadku 27 osób odniosło obrażenia, w czterech przypadkach śmiertelne. Zdarzenie zakwalifikowano jako zdarzenie masowe, w kulminacyjnym momencie w akcji uczestniczyło 6 samochodów PSP, 6 OSP włączonych do KSRG z terenu powiatu ełckiego – łącznie 38 strażaków.

/tekst i foto: mł. kpt. Jarosław Pieszko/