Dnia 8 sierpnia, w ramach obchodów 50. rocznicy powstania Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Mrągowie, na Jeziorze Czos odbył się pokaz akcji ratowniczej przy współudziale sił powietrznych, marynarki wojennej, WOSzK Mrągowo, straży pożarnej, policji i WOPR Mrągowo.

Ćwiczenia połączono z ekspozycją sprzętu (na deptaku przy molo) oraz rozstawiono stoiska informacyjne, na których można było szerzej zapoznać się z kierunkami działalności każdej formacji, zadać pytanie lub otrzymać ulotkę informacyjną.

Podczas  ćwiczeń zaprezentowano 3 epizody:

I epizod – pokaz akcji ratowniczej załogi statku powietrznego po jego awaryjnym opuszczeniu;

II epizod – pokaz akcji ratowniczej po przejściu „białego szkwału” na Jeziorze Czos;

III epizod – pokaz akcji pościgowej policji za sprawcami napadu na bank.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. Szef Szkolenia Dowództwa Sił Powietrznych -  gen. bryg. pil. Leszek Cwojdziński, Komendant WOSzK Mrągowo - ppłk dypl. Tomasz Dominikowski, Komendant Powiatowy PSP w Mrągowie - st. kpt. Jan Połubiejko, przedstawiciele lokalnych władz.

Impreza miała charakter pikniku rodzinnego i każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

/oprac.: M. Borysewicz-Ryk, E. Kozakiewicz/