W dniach 8-13 lutego br. w ramach doskonalenia zawodowego, wszystkie zmiany służbowe z JRG 1 i JRG 2 odbyły ćwiczenia w zakresie ratownictwa lodowego.

W ostatnim tygodniu stycznia br., podczas trwających w tym czasie ferii zimowych, w Elblągu i Pasłęku zostały przeprowadzone pokazy oraz ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego.

19 stycznia nad jeziorem Wielochowo lidzbarscy strażacy wraz z policją przeprowadzili wspólne ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego w warunkach zimowych.

W dniu 29 grudnia 2017 roku członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego „Gołdap” przeprowadzili ćwiczenia doskonalące na mostach kolejowych w pobliżu miejscowości Botkuny.  Celem ćwiczeń było  doskonalenie umiejętności w zakresie ewakuacji poszkodowanego, który zawisł na linie, sposoby ewakuacji poszkodowanych z drzewa oraz budowa układów wyciągowych.

W środę 20 grudnia 2017 kilka minut przed godziną 12:00 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Gołdapi otrzymał zgłoszenie o pożarze poddasza w Urzędzie Miejskim. Natychmiast do zdarzenia zostały wysłane zastępy ratownicze z gołdapskiej komendy, jednostki wojskowej oraz strażacy ochotnicy z Dunajka i Górnego. Strażacy na miejscu zdarzenia zastali wydobywający się dym z okien ostatniej kondygnacji oraz osobę stojącą w oknie na 2 piętrze urzędu.