17 października 2017 roku na terenie zakładu przemysłowego w Ełku, zajmującego się obróbką drewna doszło do rozszczelnienia zbiornika z niebezpieczną substancją. Poszkodowany pracownik najpierw ratował się ucieczką na maszt oświetleniowy, po czym stracił przytomność

IMG 74517 października 2017 r. zakończył się kolejny kurs szkoleniowy strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kętrzyńskiego. Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego trwające 31 godzin przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Szkolenie odbyło się na terenie, obiektach i sprzęcie kętrzyńskiej Komendy, a najciekawsze zajęcia polegały na udziale kursantów w symulowanym wypadku komunikacyjnym. Strażacy ochotnicy mieli możliwość operowania urządzeniami hydraulicznymi, ciężkie nożyce, rozpieracze, łańcuchy poszły w ruch i z samochodów wraków zostały przysłowiowe żyletki.

W dniach 27-28 września 2017 roku członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego „Gołdap” przeprowadzili ćwiczenia doskonalące na jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w naszym regionie – kolei linowej na „Piękną Górę”.

W dniach 28 – 29 września w Braniewie oraz powiecie braniewskim odbywają się ćwiczenia z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego. Organizatorem ćwiczeń  jest Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.  „KOPERNIK 2017” to ćwiczenia w których zaangażowano oprócz służb i podmiotów ratowniczych również administrację samorządową powiatu i gmin.

W piątek, 29 września przeprowadzona została inspekcja gotowości operacyjnej bartoszyckiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Podczas inspekcji strażacy musieli zmierzyć ze zdarzeniem, w trakcie którego samochód osobowy wpadł do rzeki.