25 marca br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie obyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do udziału w konkursie zgłosiło się jedenaście 3.osobowych drużyn, reprezentujących jedenaście szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Zwycięzcami eliminacji zostali:

- w I grupie – szkoły podstawowe,

1.Bartłomiej Kondrat,

2. Katadzyna Supińska,

3. Marta Drożyner.

- w II grupie – gimnazja triumfowali:

1.Karol Boiwko

2. Kamila Kiwilszo,

3. Barbara Bogut.

- w III grupie – szkoły ponadgimnazjalne zwyciężyli:

1.Michał Brodecki,

2. Krzysztof Abako

3. Alan Kiwilszo.

W eliminacjach wojewódzkich uczestniczyć będą laureaci, którzy w eliminacjach powiatowych zajęli pierwsze miejsca w trzech grupach wiekowych. Dzięki wsparciu: Starosty Węgorzewskiego, Burmistrza Węgorzewa, Wójtów Gmin Budry oraz Pozezdrze, przy znacznym wsparciu Nadleśnictwa Borki oraz Banku Spółdzielczego w Węgorzewie, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody./tekst i zdjęcia: mł. kpt. Witold Jusis/.