14 i 15 czerwca 2018 roku w Gołdapi oraz Olecku odbyły się XIX Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym. Zmaganiom zawodników przyglądali się mieszkańcy oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni odbyło się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi.

Zwycięzcą konkurencji został Przemysław Kierzenkowski z KP PSP Nowe Miasto Lubawskie z czasem 14,519.Pożarniczy tor przeszkód, który odbył się na obiekcie MOSiR w Olecku wygrał Krystian Masalski z KP PSP Bartoszyce z czasem 17,224.W klasyfikacji dwuboju pożarniczego zwycięzcą został Przemysław Kierzenkowski z czasem 31,848.

Największych emocji dostarczyło wszystkim uczestnikom Pożarnicze ćwiczenie bojowe podczas którego zwycięzcą została drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego z czasem 28,805 ustanawiając jednocześnie nowy rekord województwa. Niech o wysokim poziomie zmagań wskaże fakt zdobycia przez drużynę z KP PSP w Iławie drugiego miejsca z czasem 28,859.

Warmińsko – Mazurski Komendant Wojewódzki, Starosta Olecki, Starosta Gołdapski oraz przedstawiciel Wojewody Warmińsko – Mazurskiego wręczyli zwycięzcom medale oraz pamiątkowe puchary.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Rafał Melnyk