1026 sierpnia 2017 roku we włoskim mieście Feltre odbyły się 17 Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Po raz czwarty z rzędu Mistrzem Europy został Damian Pieterczyk z KM PSP w Olsztynie. W zawodach udział wzięło ponad 200 strażaków reprezentujących straż pożarną z całej Europy.W dniu 26 sierpnia 2017 roku we włoskim Miście Feltre odbyły się 17 Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Po raz czwarty z rzędu Mistrzem Europy został Damian Pieterczyk z KM PSP w Olsztynie. W zawodach udział wzięło ponad 200 strażaków reprezentujących straż pożarną z całej Europy.

W zawodach udział wzięła Reprezentacja Polski w Biegach Długodystansowych w składzie:

1. Maciej Dawidziuk, KM PSP Jelenia Góra,
  2. Damian Glapiak, KP PSP Wolsztyn,
  3. Damian Pieterczyk, KM PSP Olsztyn,
  4. Bartłomiej Przedwojewski, KM PSP Wrocław,
  5. Andrzej Szpunar, KM PSP Rzeszów,
  6. Łukasz Świesiulski, KP PSP Garwolin.

Reprezentacja zwyciężyła również w klasyfikacji drużynowej, udowadniając że w Europie nie mają sobie równych. Damian Pieterczyk pozostawił w pokonanym polu Włacha Luco Cagnati oraz kolegę z reprezentacji Bartłomieja Przedwojewskiego. Sukces naszego kolegi jest tym bardziej cenny, ponieważ utrzymuję formę niezmiennie od kilku lat. Odpiera ataki coraz młodszych kolegów. Jak mówi bieganie jest jego pasją i jeszcze długo nie zamierza schodzić z pierwszych miejsc. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

/opracował: asp. M. Warcaba – KW PSP Olsztyn, zdjęcia: mł. bryg. Szymon Ławecki (Biuro Szkolenia KG PSP)/