W dniach 9 czerwca br. na wspinalni Ośrodka Szkolenia w KW PSP Olsztyn i 13 czerwca br. na stadionie UWM w Olsztynie odbyły się XVIII Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego  w Sporcie Pożarniczym. W zawodach udział wzięło 170 zawodników reprezentujących 17 Komend Powiatowych/Miejskich Państwowej Straży Pożarnej.  Indywidualnie w dwuboju pożarniczym zwyciężył Przemysław Kierzenkowski z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim, natomiast drużynowo Mistrzem Województwa została drużyna z KP PSP w Ostródzie.

W pierwszym dniu zawodów rywalizowano w konkurencji „ wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni”, natomiast w drugim dniu rozegrano w konkurencje: „pożarniczy tor przeszkód 100m” i „pożarnicze ćwiczenie bojowe”. Uroczystego otwarcia dokonali: Wicewojewoda Warmińsko – Mazurski Sławomir  Sadowski oraz Warmińsko – Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st . bryg. Mirosław Hołubowicz. W Ośrodku Szkolenia PSP popularna „hakówka” toczyła się pod dyktando reprezentantów woj. w sporcie pożarniczym, as czasy pierwszych trzech zawodników mieściły się między 14 a 15 sekund. Natomiast drugi dzień zawodów to typowa walka drużynowa w konkurencji pożarnicze ćwiczenie bojowe. Tam najlepsza okazała się Ostróda, która zdecydowanie wygrała oba biegi w „bojówce”. Przeprowadzono również biegi o Puchar Warmińsko – Mazurskiego Komendanta PSP, w którym zwyciężył Przemysław Kierzenkowski z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim z czasem 15.06s. Komisję sędziowską stanowili pracownicy Komendy Wojewódzkiej PSP pod przewodnictwem asp. Marcina Warcaby.