W dniu 18 grudnia 2016r. funkcjonariusze KW PSP w Olsztynie zorganizowali szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Kolejni mieszkańcy Olsztyna dołączyli do grona osób, które w sytuacji „awaryjnej” będą potrafiły pomóc poszkodowanemu. W Polsce na 100 przypadków zatrzymania akcji serca tylko dwóch poszkodowanych wychodzi ze szpitala o własnych siłach. W krajach zachodnich statystyki są kilkanaście razy lepsze. Wciąż zbyt mało Polaków wie jak udzielić pierwszej pomocy, dlatego małymi krokami, ale systematycznie Komenda Wojewódzka PSP w Olsztynie prowadzi otwarte szkolenia dla mieszkańców. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji gdy konieczne będzie udzielenie pomocy poszkodowanemu. Jak wtedy zareagujemy? Czy będziemy potrafili tej pomocy udzielić, czy tylko dołączymy do grona komentujących gapiów? O terminie styczniowego szkolenia poinformujemy już wkrótce.

/opracowanie: st.sekc.Krzysztof Maczulski - KW PSP Olsztyn/