Pierwsza pomoc dla wszystkich - otwarte szkolenia dla mieszkańców organizowane przez Komendę Wojewódzką PSP przy współpracy Komendy Miejskiej w Olsztynie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, co nas bardzo cieszy. Celem naszych szkoleń jest powiększenie grona osób które będą potrafiły udzielać pierwszej pomocy, które będą potrafiły poradzić sobie w sytuacjach niecodziennych.

W przeciągu trzech miesięcy udało się nam przeszkolić ponad 70 osób dorosłych oraz drugie tyle dzieci w wieku szkolnym. Wierzymy że kiedy znajdą się państwo w sytuacji gdzie będzie zagrożone życie ludzkie będą Państwo potrafili udzielić pomocy. Informujemy również że ze względu na okres wakacyjny nasze szkolenia będą zawieszone do końca sierpnia.

/tekst - st.sekc. Krzysztof Maczulski - KW PSP Olsztyn/