18 września 2014 roku w Olsztynie odbył się IV Warmiński Turniej w Dwuboju Pożarniczym. Zawodnicy rywalizowali na stadionie Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego oraz na wspinalni Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie. W turnieju udział wzięło 83 strażaków z komend wojewódzkich, Szkoły Aspirantów PSP z Krakowa, Centralnej Szkoły Pożarnictwa w Częstochowie oraz Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach.

W konkurencji pożarniczy tor przeszkód miejsca medalowe zajęli:

1. Mirosław Cyrson z czasem 16,586 s,
  2. Mateusz Brzoza z czasem 16,640 s,
  3. Sebastian Staroszczyk z czasem 17,105 s.

W konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej, klasyfikacja wygląda następująco:

1. Bartłomiej Siepietowski z czasem 13,963 s,
  2. Tobiasz Klama z czasem 14,252 s,
  3. Mirosław Cyrson z czasem 14,824 s.

Wyniki klasyfikacji generalnej dwuboju pożarniczego:

1. Bartłomiej Siepietowski z woj. małopolskiego z czasem 31,11 s.
  2. Mirosław Cyrson, woj.pomorskie z czasem 31,41 s.
  3. Mateusz Brzoza, woj.opolskie z czasem 32,13 s.
  4. Przemyslaw Kierzenkowski, woj.warmińsko-mazurskie z czasem 32,26 s.
  5. Tobiasz Klama, woj.opolskie z czasem 32,46 s.
  6. Krystian Masalski, woj.warmińsko-mazurskie z czasem 32,70 s.

Zmagania uczestników w trakcie Turnieju, obserwowali:

•  mł.bryg. Szymon Ławecki – przedstawiciel Komendanta Głównego PSP,
  • Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski – Grażyna Kluge,
  •  Piotr Grzymowicz - Prezydent Olsztyna
  • Przedstawiciel Prezydenta Olsztyna – Andrzej Lisowski
  • st. bryg. Mirosław Rutecki - Warmińsko – Mazurski Komendant Wojewódzki PSP,
  • st. bryg. Mirosław Hołubowicz - Z-ca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego,
  • Paweł Artych, Zastępca Dyrektora RDLP w Olsztynie,
  • st.bryg. Zbigniew Szczygieł - Z-ca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego,
  • st.bryg. Roman Malinowski - Komendant Powiatowy PSP w Sokołowie Podlaskim,
  • komendanci miejscy/powiatowi PSP w terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas zmagań Bartłomiejowi Siepietowskiemu z woj. małopolskiego z czasem 13,963 udało się pobić swój poprzedni rekord wspinalni.

Około godz. 16.30 zmagania strażaków zakończyły się. W trakcie podsumowania IV Warmińskiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym Warmińsko–Mazurskim Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Mirosław Rutecki wspólnie  z zaproszonymi gośćmi wręczyli zwycięzcom puchary, dyplomy oraz nagrody. Doszło również do uhonorowania strażaków wchodzących w skład kadry województwa w sporcie pożarniczym, którzy w roku bieżącym podczas XXXI Miedzynarodowych Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając tytuł Wicemistrzów Polski w Sporcie Pożarniczym.

W dowód uznania i podziękowania za osiągane sukcesy oraz wykazane zaangażowanie Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP ufundowali nagrody rzeczowe i finansowe.

Serdecznie dziękujemy instytucjom i firmom, które wspierały zmagania zawodników i w wydatny sposób przyczyniły się do rganizacji zawodów:

-Komendantowi Głównemu PSP,

- Warmińsko-Mazurskiemu Wojewodzie,

- Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego,

- Prezydentowi Olsztyna,

- Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego,

- MSA Safety Auer,

- Kadimex SA,

- Horpol SA,

- Delta Service sj.

Komisję sędziowską stanowili pracownicy Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie pod przewodnictwem Sędziego Głównego st. kpt. Jarosława Skalskiego. Oficjalne wyniki konkurencji:

ikonka word ikonka word  ikonka word ikonka word