W piątek, 9 maja swoje święto obchodzili strażacy z powiatu ełckiego. Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin, jak również emerytów i rencistów pożarnictwa.

Uroczysty apel zorganizowano na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej PSP w Ełku przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego. Swoją obecnością zaszczycił nas Zastępca Warmińsko–Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie – st. bryg. Mirosław Hołubowicz. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz samorządowych wraz z przedstawicielami klubów poselskich. Po oficjalnym rozpoczęciu, odczytaniu listów okolicznościowych przystąpiono do wręczania awansów i odznaczeń.
Na wyższe stopnie awansowali:
Na stopień młodszego brygadiera:

• st. kpt. Litwinko Sławomir (wręczenie awansu odbędzie się podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka, 18 maja w Olecku),
  • st. kpt. Kukliński Piotr.

Na stopień młodszego kapitana:

• asp. Skindzier Grzegorz – awans wręczono podczas uroczystej promocji oficerskiej słuchaczy Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, 4 maja w Warszawie.

Na stopień starszego ogniomistrza:

• ogn. Nowak Jacek.

Na stopień ogniomistrza:

• mł. ogn. Jasiński Michał,
  • mł. ogn. Orłowski Krzysztof,
  • mł. ogn. Szumski Mariusz.

Na stopień młodszego ogniomistrza:

• st. sekc. Bujnarowski Roman,
  • st. sekc. Chmielewski Jacek,
  • st. sekc. Rejmer Grzegorz,
  • st. sekc. Maciejewski Kamil.

Na stopień starszego sekcyjnego:

• sekc. Bednarowicz Adrian,
  • sekc. Król Karol,
  • sekc. Witkowski Karol.

Na stopień starszego strażaka:

• str. Dziuba Wojciech.

Nie zabrakło również odznaczeń. Brązową odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" otrzymali: Litwinko Sławomir i Kolenda Andrzej. Złote "Medale Za Zasługi dla Pożarnictwa" otrzymali: Markowski Marek, Dawidziuk Helena, Bednarowicz Wojciech, Domoradzki Marek, Kalinowski Andrzej, Kalinowski Marek, Nowak Jacek, Radkiewicz Jacek i Ramotowski Grzegorz. Brązowymi "Medalami Za Zasługi dla Pożarnictwa" odznaczeni zostali: Ciszkowski Hubert, Sienkiewicz Krzysztof, Lasota Adam, Rochowicz Paweł, Łapińska Genowefa i Sulima Józef. /opracował: kpt. Jarosław Pieszko/