Drukuj

2 kwietnia w Braniewie odbyła się kolejna edycja „Biegu Pamięci” dla upamiętnienia VII rocznicy śmierci Jana Pawła II. Jego współorganizatorem była Komenda Powiatowa PSP w Braniewie.

Cała impreza rozpoczęła się mszą świętą  odprawioną w Bazylice Mniejszej p.w. Św. Katarzyny w intencji Wielkiego Polaka Jana Pawła II. Następnie, o godzinie 17.30 odbył się start do biegu otwartego, który w tym roku liczył dystans 3900 metrów i przebiegał ulicami miasta. Na czas biegu ruch na większości ulic został zamknięty, zorganizowane zostały objazdy. Na starcie stanęło kilkaset osób, w tym również przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wraz z rodzinami: Dariusz Brzeski, Jarosław Suchocki, Artur Olbryś, Konrad Motyka, Krzysztof Buczyński..

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowy medal za udział w tak szczególnej imprezie. Medale, wspólnie z organizatorami, wręczał Komendant Powiatowy PSP w Braniewie - st. kpt. Władysław Szczepanowicz, który również ufundował puchar.