kpt. Robert Michalski to absolwent Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Zmarł 2 kwietnia 2011 r.

Służbę w straży pożarnej pełnił od 1 grudnia 1995 r. Zaczynał jako szeregowiec w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Od 1999r. -  przez prawie 8 lat - pełnił służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, by od 1 czerwca 2007 roku wrócić do Olsztyna, do służby w komendzie wojewódzkiej na stanowisko oficera operacyjnego w wojewódzkim stanowisku koordynacji ratownictwa. Pełnił służbę trudną i odpowiedzialną, bo polegającą na koordynowaniu działań ratowniczo-gaśniczych na terenie całego województwa.

Dał się poznać jako oddany służbie strażak, świetny i lubiany kolega, pełen radości i werwy, uśmiechnięty młody człowiek. Przed nim stało jeszcze wiele zadań, następne szczeble do pokonania w karierze zawodowej ......  Miał 37 lat.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !!!