21 grudnia 2010 roku odbyło się uroczyste ślubowanie strażaków, którzy pomyślnie ukończyli kurs podstawowy dla strażaków w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Nowi strażacy zostali wybrani drogą eliminacji spośród kilkudziesięciu kandydatów.

Wcześniej musieli przejść szereg badań i testów mających na celu stwierdzenie przydatności do służby. Teraz, pełniąc służbę przygotowawczą,  w tzw. „podziale bojowym”,  przez trzy kolejne lata będą udowadniać, że nadają się do pracy w Państwowej Straży Pożarnej ratując ludzkie życie i mienie. Liczymy na nich bardzo !!!

Kilka dni wcześniej Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Iławie st. kp. Krzysztof Tomanek wręczył  akty mianowania do służby stałej st.str. Arkadiuszowi Moszczyńskiemu, st.str. Mateuszowi Koneckiemu, st. str. Piotrowi Próchniewskiemu oraz st. str. Pawłowi Raszkowskiemu, którzy do dziś odbywali służbę przygotowawczą i sprawdzili się jako strażacy otrzymując pozytywne opinie służbowe od przełożonych.

Po uroczystości ślubowania nadszedł czas na zmianę nastroju. Ten przedświąteczny dzień to dobry moment na życzenia i podzielenie się opłatkiem. W niemalże rodzinnej atmosferze, wszyscy strażacy życzyli sobie zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.  Gościliśmy także Starostę Iiławskiego - Macieja Rygielskiego, jego zastępcę - Wiesława Olszewskiego, byłego Komendanta Powiatowego PSP w Iławie - st. bryg. Juliana Lemiech oraz tradycyjnie księdza Kapelana iławskich strażaków - Zenona Kołodyńskiego, którzy serdecznie przyłączyli się do życzeń. Nie obeszło się także bez Mikołaja … ze stosownymi prezentami, których podczas całego mijającego roku i tak było niemało !!!

/mł. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie/.