W dniach 3-5 września, nad Jeziorem Piłakno w bazie nurkowej Aquarius, członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Olsztyn zakończyli trwające od sierpnia kursy podnoszące kwalifikacje nurkowe.

Następujące stopnie nurkowe w międzynarodowej organizacji IANTD (INTERNATIONAL ASSOCIATION OF NITROX AND TECHNICAL DIVERS) uzyskali:

• kpt. Marcin Wajdyk - NORMOXIC TRIMIX DIVER (nurkowanie z użyciem trimiksu normosycznego),
  • sekc. Mariusz Zakrzewski - NORMOXIC TRIMIX INSTRUKTOR (instruktor nurkowania z użyciem trimiksu normoksycznego).
  • sekc. Piotr Bachanowicz - ADVANCED EANX DIVER (nurkowanie z użyciem mieszanin nitroksowych do dekompresji),

W spotkaniu nad Jeziorem Piłakno udział wzięli również zaproszeni przez SGRWN Olsztyn goście: instruktor Krzysztof Krakiewicz (LCN Moana Lublin) oraz instruktor trener IANTD Aleksandr Shestopalets, który zajmuje się szkoleniem technicznym płetwonurków oraz wykonał kilkaset  głębokich nurkowań, w tym nurkowanie na głębokość 211 metrów w roku 2010. Wspólne szkolenie pozwoliło na wymianę doświadczeń, podniesienie kwalifikacji nurkowych, a także wniesienie nowych procedur nurkowych do działań SGRWN Olsztyn"

/opracował : sekc .Mariusz Zakrzewski/.