Od 26.07.2010 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku trwa obóz szkoleniowy, w którym uczestniczą uczniowie dwóch klas z liceum o profilu policyjno-pożarniczym ZSZiL w Olecku.

Podczas  ćwiczeń i pogadanek uczestnicy poznają codzienną służbę strażaków. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję między innymi: nauczyć się podstaw musztry, rozwinięć bojowych z podawaniem prądów wody, poznać podstawy pierwszej pomocy, a także zaznajomić się z zasadami prowadzenia działań ratowniczych. Dzięki pomocy i zaangażowaniu klubu oleckich płetwonurków „Amfitrion” podczas zajęć z ratownictwa wodnego, chętni i odważni mogli spróbować swoich sił nurkując w oleckim jeziorze.

30.07.2010 r.  uczniowie  ZSZiL w ramach wycieczki odwiedzili Wyższa Szkołę Policji w Szczytnie, Komendę Miejską PSP w Olsztynie oraz Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

/fot.: asp. Łukasz Grzymkowski, tekst: kpt. Tomasz Jagłowski/.