W środę, 23 czerwca, przed Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbyła się impreza pn. "Bezpieczne Wakacje", podczas której przedstawiciele różnych służb, instytucji i organizacji dawali dzieciom dobre rady na rozpoczynający się wolny od szkoły czas.

Imprezy takie, to już wieloletnia tradycja w Kurzętniku. Tym razem pogadanki na wolnym powietrzu dla uczniów klas I-VI prowadzili policjanci i strażacy z Nowego Miasta Lubawskiego, ratownik WOPR-u i przedstawiciele wojska z Brodnicy.  Strażacy z naszej Komendy propagowali zasady bezpiecznego wypoczynku. Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji strażacy omówili tematykę związaną z zagrożeniami, z którymi można spotkać się podczas letniego wypoczynku, a także informowali o sposobach przeciwdziałania i postępowania w wypadku powstania sytuacji zagrożeń zdrowia czy życia. Młodzi słuchacze poznali przy okazji sprzęt i wyposażenie techniczne, które nowomiejscy strażacy wykorzystują podczas akcji ratowniczych na wodzie lub lodzie - oby nie było w czasie wypoczynku konieczności jego wykorzystywania.

Ponadto, dzieci przestrzegała przed ryzykownym zachowaniem przedstawicielka KRUS-u i leśnictwa. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem przywiezionym przez gości, a na koniec otrzymały ciekawe materiały informacyjne.

/tekst: asp. sztab. Michał Błaszkowski, fot.: dzięki uprzejmości „Gazety Nowomiejskiej”/.