W dniu 13 października 2017 roku na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem "GRANICA 2017".

30 września 2017 roku st.bryg.inż. Jerzy Kunicki Komendant Powiatowy PSP w Giżycku  po  45 latach służby przeszedł na emeryturę. Zastąpił go na tym stanowisku od 1 października bryg. mgr inż. Jacek Baczewski.

pozarywew2017small

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział w Olsztynie wspólnie z Komendą Wojewódzką PSP w Olsztynie organizują już po raz piąty Międzynarodową Konferencję „Pożary Wewnętrzne”, która odbędzie się w dniach 23-24 października br. w Hotelu OMEGA w Olsztynie.

Warsztaty archiwalne w jednostkach PSP

Dnia 20.09.2017 r. w ośrodku szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w  Olsztynie odbyły się warsztaty szkoleniowe p.t. „Archiwizacja dokumentacji w jednostkach organizacyjnych PSP”.

W dniach 14-16.09.2017 r. na terenie powiatu Braniewskiego odbyły sie ćwiczenia doskonalące organizację działań Państwowej Straży Pożarnej województw Warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego w ramach centralnego odwodu operacyjnego krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego pod kryptonimem "WARMIA 2017".