W dniach 14-16.09.2017 r. na terenie powiatu Braniewskiego odbyły sie ćwiczenia doskonalące organizację działań Państwowej Straży Pożarnej województw Warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego w ramach centralnego odwodu operacyjnego krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego pod kryptonimem "WARMIA 2017".

W dniach 4-15 września br. w ośrodku szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie odbyło się kolejne szkolenie specjalistyczne dla młodszych nurków oraz część praktyczna kursu specjalistycznego dla nurka kierującego pracami podwodnymi.

Bieg Morskiego Komandosa organizowany jak co roku przez jednostkę wojskową FORMOZA po raz kolejny zaskoczył swoją trudnością uczestników. Każdemu startującemu  na długo pozostanie w pamięci trud i wysiłek włożony w pokonanie tego ekstremalnego i jak podają sami organizatorzy ; najcięższego biegu terenowego organizowanego w Polsce.

1026 sierpnia 2017 roku we włoskim mieście Feltre odbyły się 17 Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Po raz czwarty z rzędu Mistrzem Europy został Damian Pieterczyk z KM PSP w Olsztynie. W zawodach udział wzięło ponad 200 strażaków reprezentujących straż pożarną z całej Europy.W dniu 26 sierpnia 2017 roku we włoskim Miście Feltre odbyły się 17 Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym. Po raz czwarty z rzędu Mistrzem Europy został Damian Pieterczyk z KM PSP w Olsztynie. W zawodach udział wzięło ponad 200 strażaków reprezentujących straż pożarną z całej Europy.

xBezpieczne wakacje.jpg.pagespeed.ic.2 DUN6OKAM

12 sierpnia 2017 w godz.11:00 do 16:00 na Dworcu Olsztyn Główny organizowana jest akcja "Bezpieczne wakacje". Organizatorem Akcji jest spółka  Polskie Koleje Państwowe S.A. wraz z Państwową Strażą Pożarną. Patronat honorowy nad akcją objął Komendant Główny PSP. Celem akcji jest podniesienie świadomości społecznej na temat zagrożeń i sposobów przeciwdziałania im. Straż Pożarna wspierając PKP doskonale wpisuje się w realizacje działań w ramach kampanii MSWiA prewencja społeczna  "Kręci mnie bezpieczeństwo"

/opracowanie: mł. bryg. Izabela Wojciechowska - p.o. Zastępcy Naczelnika Ośrodka Szkolenia KW PSP w Olsztynie/